Studiedag COBc/CUR Bouw en Infra 2013

Datum: 7-11-2013
Starttijd: 9:00:00
Eindtijd: 17:00:00
Locatie: Rotterdam
Kosten: € 100,00 per deelnemer exclusief 21% BTW

Op donderdag 7 november a.s. organiseert het Centraal Overleg Bouwconstructies (COBc) in samenwerking met SBRCURnet weer de jaarlijkse studiedag. Locatie is dit keer STC Rotterdam.

Deze dag biedt voor constructeurs en buiteninspecteurs van Bouw- en Woningtoezicht een veelzijdig programma. Door deelname aan deze dag bent u in één keer weer geheel op de hoogte bent van ontwikkelingen die nú spelen.

Bestemd voor: Alle constructeurs en buitendienstmedewerkers van de Bouw- en Woningtoezichten, en anderen met belangstelling voor constructieve toetsing.

Samenvatting

Ron Voskuilen van de gemeente Rotterdam opent over de maand van BIM die deze gemeente in oktober a.s. organiseert en Dick Hordijk, hoogleraar betonconstructies, vertelt over de impact van schade aan constructies. Twee parallelsessies over de technische aspecten van o.a. imposante bouwprojecten als De Rotterdam en een expositie maken deel uit van het programma. Tijdens de afsluitende borrel en de expositie is er voldoende gelegenheid om te netwerken met vakgenoten.

Programma COBc dag 2013

09:00

Ontvangst en bezoek expositie

09:30

Opening door Bert Winkel(dagvoorzitter)

09:45

Maand van BIM
In oktober wordt door de Gemeente Rotterdam de Maand van BIM georganiseerd.
De maand start met een symposium en gedurende de maand zijn er diverse lunchlezingen en workshops. Ron Voskuilen zal een samenvatting van deze maand te presenteren en daarbij ingaan op het belang van BIM voor Bouw- en Woningtoezicht.

10:15

Robuustheid (Tweede Draagweg)
Back-up als één kolom het begeeft.
Door Patrick Willemen, afdeling vergunningen, Gemeente Rotterdam

10:45

Pauze en bezoek expositie

11:15

Parallelsessies 1

 

Station Rotterdam Centraal:
Toelichting op het constructieve ontwerp en uitvoering van het Centraal Station Rotterdam.
Door Brian Bul en Tjalling de Vries, Gemeente Rotterdam

 

Berekening poeren (Rode boek):
Vanuit de krachtswerking in een 2-paals lijnpoer wordt de overstap gemaakt naar het dimensioneren van een 4-paals blokpoer.
Door Rudi Roijakkers, ABT

12:00

Lunch en bezoek expositie

13:00

Revisieproces Eurocodes
Door Jan Gijsbers, voorzitter TGB Betonconstructies

13:15

COBc nieuws en visie
Hoe ver staan we en hoe staat COBc en BWT daarin?
Door Joop van Leeuwen en Bert Winkel

14:00

Parallelsessies 2

 

Gebouw “De Rotterdam”, constructief en uitvoeringstechnisch:

 

De Rotterdam is een gebouw van 150 m hoogte, gebouwd op relatief slappe grond en uitgevoerd in het werk gestort beton. Het gebouw is als totaal berekend met een 3D eindige elementenprogramma, rekening houdend met de invloed van de fundering op de krachtsverdeling. Jan Font Freide zal ingaan op de berekeningsmethodiek. Frank Seibold zal ingaan op de voor Nederland niet zo gebruikelijke logistiek van de uitvoering welke het mogelijk maakte om dit gebouw op een industriële en efficiënte wijze relatief snel te kunnen bouwen.
Door Jan Font Freide, Royal HaskoningDHV en Frank Seibold, Züblin Zentrale Technik

 

Berekening poeren (Rode boek):
Vanuit de krachtswerking in een 2-paals lijnpoer wordt de overstap gemaakt naar het dimensioneren van een 4-paals blokpoer.
Door Rudi Roijakkers, ABT

14:45

Pauze en bezoek expositie

15:15

Impact van schade, omgaan met verkregen informatie
De gevolgen van een schade blijven meestal niet beperkt tot alleen het incident of de waarneming zelf. Veelal roept het de vraag op wat de informatie uit de schade zou moeten betekenen voor andere delen van de constructie en/of vergelijkbare andere constructies. Welke acties zijn noodzakelijk/mogelijk en hoe snel moet worden gereageerd? De spreker was betrokken bij vele bekende en minder bekende schadegevallen en zal voorbeelden geven van de wijze waarop met de uit schade verkregen informatie is omgegaan.
Door Dick Hordijk, TU-Delft en Adviesbureau ir. J.G. Hageman B.V.

Inschrijven kan via  http://www.sbr.nl tab aanmelden

Presentaties

Maand van BIM

In oktober wordt door de Gemeente Rotterdam de Maand van BIM georganiseerd.
De maand start met een symposium en gedurende de maand zijn er diverse lunchlezingen en workshops.

Ron Voskuilen zal een samenvatting van deze maand te presenteren en daarbij ingaan op het belang van BIM voor Bouw- en Woningtoezicht

Download

Robuustheid (Tweede Draagweg)

Back-up als één kolom het begeeft.

Door Patrick Willemen van de afdeling vergunningen, Gemeente Rotterdam

Download

Station Rotterdam Centraal:

Toelichting op het constructieve ontwerp en uitvoering van het Centraal Station Rotterdam.

Door Brian Bul en Tjalling de Vries van de Gemeente Rotterdam

Download

Berekening poeren (Rode boek):

Vanuit de krachtswerking in een 2-paals lijnpoer wordt de overstap gemaakt naar het dimensioneren van een 4-paals blokpoer.
Door Rudi Roijakkers van ABT

Download

Revisieproces Eurocodes

Door Jan Gijsbers voorzitter TGB Betonconstructies

Download

COBc nieuws en visie

Hoe ver staan we en hoe staat COBc en BWT daarin?

Door Joop van Leeuwen en Bert Winkel

Download

Gebouw “De Rotterdam”, constructief en uitvoeringstechnisch:

De Rotterdam is een gebouw van 150 m hoogte, gebouwd op relatief slappe grond en uitgevoerd in het werk gestort beton. Het gebouw is als totaal berekend met een 3D eindige elementenprogramma, rekening houdend met de invloed van de fundering op de krachtsverdeling. Jan Font Freide zal ingaan op de berekeningsmethodiek. Frank Seibold zal ingaan op de voor Nederland niet zo gebruikelijke logistiek van de uitvoering welke het mogelijk maakte om dit gebouw op een industriële en efficiënte wijze relatief snel te kunnen bouwen.

Door Jan Font Freide van Royal HaskoningDHV en Frank Seibold van Züblin Zentrale Technik

 PDF | 6,31 MB    Klik hier voor de presentatie van Frank Seibold.

Download

Impact van schade, omgaan met verkregen informatie

De gevolgen van een schade blijven meestal niet beperkt tot alleen het incident of de waarneming zelf. Veelal roept het de vraag op wat de informatie uit de schade zou moeten betekenen voor andere delen van de constructie en/of vergelijkbare andere constructies. Welke acties zijn noodzakelijk/mogelijk en hoe snel moet worden gereageerd? De spreker was betrokken bij vele bekende en minder bekende schadegevallen en zal voorbeelden geven van de wijze waarop met de uit schade verkregen informatie is omgegaan.


Door Dick Hordijk van de TU-Delft en Adviesbureau ir. J.G. Hageman B.V.

Download

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.