Nieuwe Eurocode 0 (EN 1990): grondslagen van constructief ontwerp

Datum: 18-9-2019
Starttijd: 14:00:00
Eindtijd: 20:00:00
Locatie: Delft
Kosten: € 595,00 excl. btw prijs is inclusief alle materialen en catering (inclusief diner)

In één dag op de hoogte van de belangrijkste wijzigingen

Voor het aantonen van constructieve veiligheid worden de Eurocodes gehanteerd (NEN-EN 1990 t/m NEN-EN 1999). Op dit moment worden de Eurocodes herzien, wat grote veranderingen met zich meebrengt in de ontwerppraktijk in de bouwsector. De eerste nieuwe norm die al in 2020 van kracht wordt is de Eurocode 0: Grondslagen (EN 1990).

Tijdens deze cursus ben je als eerste op de hoogte van de belangrijkste wijzigingen in de Eurocode 0 en welke impact dit heeft op jouw werkpraktijk. Er is veel ruimte voor discussie over de veranderingen. Tevens zal er een lid van de internationale normcommissie aanwezig zijn om uitleg te geven en in gesprek te gaan met de cursisten.

De Eurocodes zijn de meest complete en allesomvattende normenserie ter wereld op het gebied van constructieve veiligheid. De serie bestaat uit 58 normen die in heel Europa van toepassing zijn voor het ontwerp van bouwwerken. Aandachtspunten bij de herziening zijn onder andere: het verbeteren van het gebruiksgemak, het verminderen van het aantal Nationaal Bepaalde Parameters (NDP s), verdere harmonisatie van ontwerpmethoden en het toevoegen van nieuwe methoden en technieken.

Inzicht in wijzigingen en consequenties nieuwe Eurocode 0

Het concept van de nieuwe Eurocode 0 vormt de leidraad bij deze cursus. Je krijgt:

  • inzicht in de wijzigingen ten opzichte van de oude norm;
  • inzicht in de consequenties voor de praktijk;
  • inzicht in de achtergronden van de wijzigingen;
  • ruimte om mee te denken met deze veranderingen.

Doelgroep

Constructeurs, ingenieursbureaus, normschrijvers, bouw en woningtoezicht, risicoanalisten

Direct aanmelden

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.