Parametrisch ontwerpen voor de bouw

Datum: 1-4-2020
Locatie: Amersfoort
Kosten: € 995,00 excl. btw De cursusprijs is voor dag 1 en 2, inclusief arrangement en lunch. Voor de optionele dagen 3 en 4 geldt een toeslag. Je dient zelf een laptop mee te nemen naar de cursus.

Parametrisch ontwerpen helpt je met het ontwerpen van complexe constructies die je eenvoudig met een muisklik kunt aanpassen, zelfs in een later stadium van het ontwerpproces. Het voordeel is dat je ontwerpen kan aanpassen op gegevens uit de omgeving, ontwerpen kan optimaliseren en berekeningen kan automatiseren. De mogelijkheden van parametrisch ontwerpen zijn enorm en steeds meer bedrijven in de bouw maken er gebruik van.

In deze cursus worden de principes en mogelijkheden van parametrisch ontwerpen op een praktische en bouw georiënteerde manier uitgelegd. Gedurende de eerste dag wordt er hands-on kennis gemaakt met de software, Grasshopper3D. De tweede dag richt zich op parametric engineering: geautomatiseerde constructieve workflows op basis van verschillende rekenpakketten. 

Tijdens de optionele hackathon kan je een bedrijfsprobleem oplossen of jouw ideeën verwezenlijken voor een parametrisch ontwerp. Je werkt zelfstandig of in kleine groepjes onder begeleiding van een expert aan je eigen case. De docenten zijn experts uit de praktijk en parametrische softwareontwikkeling.

Parametrisch ontwerpen in de praktijk

De volgende onderwerpen komen aan bod in de cursus:

  • Introductie tot de basis- en geavanceerde principes van parametrisch ontwerp
  • Uitleg van verschillende parametrische softwarepakketten en mogelijke workflows
  • Koppeling van constructieve software in parametrisch ontwerp
  • Hands-on ervaring opdoen met parametrisch ontwerpen in Grasshopper3D
  • Introductie optimalisatie in parametrisch ontwerp
  • Introductie Digital Twins
  • Bespreking van de mogelijkheden van parametrisch ontwerp voor jouw vraagstukken

Bedoeld voor

Dit cursusprogramma is geschikt voor iedereen met interesse in parametrisch ontwerpen werkzaam in de architectuur, engineering en bouwsector (AEC): van tekenaar tot ingenieur, van constructeur tot aannemer. De cursus begint helemaal vanaf de basis, dus er is geen voorkennis benodigd. Kennis van constructieve software is een pré, maar dit zal indien nodig ook worden uitgelegd tijdens de cursus. Al enige ervaring met parametrisch ontwerp, en benieuwd naar wat er allemaal mogelijk is? Informeer naar de mogelijkheden om de hackathon te volgen!

Let op

  • Je dient een laptop mee te nemen naar de cursus.
  • De eerstvolgende cursus wordt in het Engels gegeven.
 
Cursusleider(s): Dhr. Dr.ir. J.L. Coenders (White Lioness technologies)
Cursusdata: 1, 2, 8 en 9 april 2020
Dagindeling: Dagprogramma
Locatie: Amersfoort
Gemakkelijk te bereiken met auto en openbaar vervoer
Prijs: € 995,00 excl. btw
De cursusprijs is voor dag 1 en 2, inclusief arrangement en lunch. Voor de optionele dagen 3 en 4 geldt een toeslag. Je dient zelf een laptop mee te nemen naar de cursus.
Studiepunten: 4 (Kenniseenheden Constructeursregister)
Roosterinformatie: 1 april 2020 - Parametric Engineering (dag 1)
2 april 2020 - Automatisation (dag 2)
optioneel:
8 april 2020 - Hackaton (dag 3)
9 april 2020 - Hackaton (dag 4)
In samenwerking met: White Lioness Technologies
Taal
Dit programma wordt in het Engels gegeven.
Direct aanmelden

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.