Interview over bouwtoezicht en WKB op BNR Nieuwsradio

Vandaag is Vincent Hilhorst van de gemeente Den Haag, en medeschrijver aan de Richtlijn Bouw- en sloopveiligheid geïnterviewd door BNRradio, Hij was al om half acht vanochtend live op de radio te horen tijdens een interview. Daarnaast was Fries Heinis aan het woord. Als directeur van Bouwend Nederland gaf hij aan dat Bouwend Nederland absoluut geen voorstander te zijn van de Wet kwaliteitsborging voor het bouwen zoals die nu voorligt bij de Eerste Kamer.

Opmerkelijk is dat Bouwend Nederland nu pleit voor het Duitse Systeem met een Prüfstatiker waarbij op grote bouwwerken de opdrachtgever verplicht is een hoofdconstructeur aan te stellen die hij via het bevoegd gezag als onafhankelijk toezichthouder moet inzetten om toe te zien op de kwaliteit van de bouw. Daarnaast geeft Bouwend Nederland aan dat zij de kwaliteitsborger in het nieuwe stelsel onvoldoende sterk achten. Het ontbreekt hen aan tanden om te bijten, volgens Fries Heinis

Het interview is hier te beluisteren.

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.