Lancering Kennisportaal Constructieve Veiligheid door Ferdi Licher van het ministerie BZK en Margreet Schotman voorzitter van VBTN

Lancering Kennisportaal Constructieve Veiligheid door Ferdi Licher van het ministerie BZK en Margreet Schotman voorzitter van VBTN

27 juni 2018 15.00 – 18.00 uur MOVARES Utrecht

Op 27 juni aanstaande wordt ’s middags op het hoofdkantoor van MOVARES in Utrecht het Kennisportaal Constructieve Veiligheid gelanceerd door Ferdi Licher, directeur Bouw en Energie BZK en Margreet Schotman, voorzitter van de Vereniging Bouw- en Woningtoezicht Nederland.

Zestien organisaties hebben in de loop van 2017 het initiatief genomen de bestaande kennis op het gebied van constructieve veiligheid voor alle betrokkenen eenvoudig, snel en eigentijds te ontsluiten. In 2008 is het Compendium Constructieve Veiligheid uitgebracht. Hoewel ontwerpen op zich niet wezenlijk veranderd is, hebben er sinds die tijd toch ontwikkelingen plaatsgevonden die een up-date rechtvaardigen. Belangrijkste ontwikkeling is de voortgaande digitalisering van de maatschappij en de bouw in het bijzonder. Maar ook moest er aansluiting gevonden worden met de implementatie van b.v. de Veiligheidsladder.

Ook de wijze waarop de kennis wordt ontsloten diende meer eigentijdser en interactief plaats te vinden. Vandaar dat nu via de website Kennisportaal Constructieve Veiligheid de kennis voor iedereen beschikbaar komt. Op het Kennisportaal Constructieve Veiligheid worden alle aspecten om tot een veilige constructie te komen met elkaar in verband gebracht; van organisatie van het proces tot cultuur en gedrag van bedrijven en personen en vakbekwaamheid. Kern van de aanpak vormen daarbij de borgingsacties, die per fase en per functie van het bouwproces zijn uitgewerkt; van initiatief tot de gebruiksfase. Ga naar de bèta versie van de site www.kpcv.nl. Vanaf 27 juni is de versie 1.0 beschikbaar.

Helaas worden we met enige regelmaat in de actualiteit opgeschrikt door incidenten met constructies die niet veilig blijken te zijn en bezwijken. Het betreft dan incidenten die de publiciteit halen. Daarnaast zijn er nog de nodige gevallen, die niet of nauwelijks de aandacht op zich vestigen.

Soms gaan die incidenten met grote materiele schade gepaard. Het is een geluk bij een ongeluk dat door diverse omstandigheden (bezwijken voor ingebruikname of tijdens de avond of weekeinde), er tot nu toe gelukkig weinig slachtoffers te betreuren zijn. Dat laat overigens onverlet dat elk slachtoffer voor de betrokkenen een groot en persoonlijk drama betekent. Door deze website is de kennis om dit soort calamiteiten te voorkomen, beter toegankelijk geworden

 

 

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.