Herziening Nederlandse norm algemene regels voor geotechnisch ontwerp van constructie

Binnen de normcommissie ‘Geotechniek’ werd de noodzaak gevoeld om de Nederlandse norm aan te passen aan de huidige stand van zaken. Ten aanzien van constructieve veiligheid zijn er verschillende internationale normen bekend: de Eurocode normen. Voor geotechniek is dit de EN 1997 serie.

In NEN 9997-1 zijn NEN-EN 1997-1 ‘Eurocode 7: Geotechnisch ontwerp – Deel 1: Algemene regels’ en de nationale bijlage samengevoegd tot één document.

De Nederlandse norm bevat de keuzes voor de nationaal bepaalde parameters en aanvullende teksten die niet strijdig zijn met het normblad zelf. Dit kunnen normteksten zijn, maar ook informatieve teksten (bijvoorbeeld opmerkingen, toelichtingen).

Wijzigingen

Voor het nationale deel zijn een aantal wijzigingen voorgesteld in NEN-9997-1+C2-2017-Ontw-A1-2020

Dit zijn de belangrijkste wijzigingen:

  • Hoofdstuk 2.4.5.2 (12) (c) vervanging van tabel 2.b Karakteristieke waarden van grondeigenschappen.
  • Hoofdstuk 7.6.2.3 (10) (i) bepaling van het draagvermogen van open buispalen.
  • Hoofdstuk 7.9 toezicht op de uitvoering van de installatie.

Commentaar indienen

Commentaar op dit normontwerp kan vóór 1 maart 2021 worden ingediend via normontwerpen.nen.nl.

Meer informatie

Voor meer informatie over deze norm neem contact op met:

Geert Kraijema | Consultant

T: 015 2 690 443
M: mb@nen.nl
 

Meepraten over de inhoud van normen

Wilt u als belanghebbende partij meepraten over de ontwikkeling van normen op dit gebied? De normcommissie ‘Geotechniek’ houdt zich bezig met de toegepaste wetenschap die zich met bouwen op en in de grond bezighoudt.
Normcommissie 'Geotechniek'

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.