De gemeente staat voor paal

In Cement staan vaak interessante artikelen over hoogbouwprojecten zoals de Zalmhaventoren in Rotterdam en onlangs de Grotius woontorens in Den Haag. Dit zijn technische hoogstandjes waar veel tijd en vaak ook genoeg geld kan worden gestoken in de constructieve berekeningen. De meeste bouwwerken in Nederland vallen echter onder gevolgklasse 1. Deze bouwwerken gaan straks veelal onder de Wet kwaliteitsborging (Wkb) voor het bouwen vallen.

Juist de woningen, bedrijfshallen e.d. in deze klasse, verdienen veel extra aandacht. Voor deze projecten is immers vaak een minimaal constructief budget beschikbaar en voor veel (gemeentelijke) constructeurs in den lande vormen ze de hoofdmoot van het werk. Waarom? Omdat er juist hier risico’s bestaan. Hieronder ga ik in op drie voorbeelden op het gebied van risico’s bij paalfunderingen.

Meer lezen ga dan naar: https://www.cementonline.nl/de-gemeente-staat-voor-paal

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.