De BBB, een goede zaak!

Wees gerust, van mij geen politieke verhandelingen op deze plek. Ik heb het hier niet over de winnaar van de verkiezingen maar over een andere BBB; de Beoordeling Bestaande Bouwwerken. Wellicht niet zo populair als de politieke partij, maar evenzeer stelt deze het belang van de burger centraal. Het betreft een soort verplichte APK-keuring voor bestaande gebouwen, die op dit moment volop in ontwikkeling is. Waar hebben we het precies over?

Op initiatief van het ministerie van BZK is NEN enige tijd geleden gestart met de ontwikkeling van de NTA 8790. Deze Nederlandse Technische Afspraak beschrijft een methode voor het periodiek laten beoordelen van de constructieve veiligheid van bestaande bouwwerken. Het gaat hierbij in eerste instantie met name om de constructieve veiligheid van grote publiektoegankelijke gebouwen en bijeenkomstgebouwen voor grote aantallen mensen, zoals (voetbal-) stadions, congreshallen, multifunctionele arena’s, scholen, ziekenhuizen, stations en hoge gebouwen (>70 meter) met constructies in gevolgklasse CC3. Gebouwen waarbij, in geval van instorting, de gevolgen in termen van letsel of zelfs het verlies van mensenlevens extreem groot kunnen zijn.

Lees het hele artikel hier

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.