Dag van de Ondermijning 2019

Datum: 16-4-2019
Starttijd: 9:00:00
Eindtijd: 16:40:00
Locatie: Van Der Valk Hotel Utrecht
Kosten: zie website
  •  

Aanpak van criminele markten en geld

16 april 2019, Van Der Valk Hotel Utrecht

Door het witwassen van illegaal verkregen geld krijgen criminelen invloed op personen, ondernemingen en legale sectoren. Reguleren van de witwaspraktijken en van de branches kwetsbaar voor ondermijnende criminaliteit is dan ook speerpunt in de strijd tegen ondermijning.

Aanpak van witwassen door OM, FIOD, politie én gemeenten
‘Een van de belangrijkste manieren waarop gemeenten kunnen strijden tegen ondermijning is ervoor zorgen dat het illegale geld niet in omloop komt, en de ondernemingen waar dat gebeurt opsporen en aanpakken’ – aldus Burgemeester Arjen Gerritsen tijdens de Dag van de Ondermijning 2018. Maakt u optimaal gebruik van (bestuursrechtelijke) mogelijkheden en weet u welke gegevens u mag delen met andere overheidsorganisaties?

Actiegerichte en integrale aanpak van ondermijning
Laat u tijdens dit congres inspireren door experts en leer van praktijkervaringen als het gaat om:
* Financiële stromen van criminelen; hoe intervenieert u in deze geldstromen?
* Koppeling van data; wat kan en mag?
* Aanpak van criminele markten en geld; hoe kunnen gemeenten, politie en OM samen optrekken?

Met onder meer de volgende sprekers:

  • Bernd Veldman, Forensisch vastgoed accountant Vastgoedkenniscentrum Belastingdienst
  • Margreet van Wijk-Meijer, wnd Hoofd Landelijk Informatie en Expertise Centrum (LIEC)

​Programma

Direct aanmelden

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.