Bijeenkomst Platform Grote Gemeenten op 8 februari in Almere.

Datum: 8-2-2018
Starttijd: 9:30:00
Eindtijd: 17:00:00
Locatie: Stadhuis Almere

Programma Voorjaarsbijeenkomst Platform Grote Gemeenten Almere 8 februari 2018

09.30  

Inloop in de Burgerzaal van Almere met koffie, thee, water en iets lekkers.

10.00

Opening door afdelingsmanager VTH

10.15 

Versnelling vergunningenproces, Evert Geerlofs en Joost Verplak, Almere

Almere is bezig het vergunningen proces te verbeteren door efficiencyslagen en het  beter en sneller helpen van de aanvragers. Evert inventariseert vooraf goede voorbeelden bij de deelnemers van het PGG. Op basis van (de verschillen tussen) deze voorbeelden gaan we met elkaar in gesprek opdat een ieder kan bepalen welke voorbeelden voor zijn gemeente het meest bruikbaar zijn.

11.00 

Evaluatie breedplaatvloeraffaire. Harrie Swinkels gemeente Eindhoven

Op 25 september en 9 oktober 2017 heeft de minister van BZK de gemeenten een brief gestuurd met de vraag gebouweigenaren te verzoeken hun gebouw te laten controleren door middel van een stappenplan

11.30   

Relatie tussen te ontwikkelen woningen in relatie tot een te ontwikkelen windmolenpark. Stefan Poot gemeente Almere

In Oosterwold worden/ zijn kavels uitgegeven t.b.v. woningbouw. In de directe omgeving van deze kavels wordt een windmolenpark ontwikkeld met windmolens  van 220 m1 hoog. Deze molens veroorzaken vanwege hun slagschaduw een bouwverbod op diverse kavels

12.00  

Introductie Oosterwold. Ivonne de Nood, Gebiedsregisseur Oosterwold In voorbereiding op onze excursie Verteld Ivonne iets over de ontwikkelingen in het gebied Oosterwold

12.30 

Lunch

13.30 

Excursie naar Oosterwold onder leiding van Maarten Rink

Bij voldoende animo en niet al te extreem weer, gaan we onder deskundige begeleiding  met een touringcar naar Oosterwold. Dit gebied wordt ontwikkeld alsof de omgevingswet al in werking is getreden. De weersvoorspelling is goed. Toch wordt geadviseerd stevige (waterdichte) schoenen aan te trekken.

15.30

Terug op het stadhuis Almere voor een borrel, napraten en netwerken

17.00

Sluiting

    

Presentaties

Versnelling vergunningenproces

Versnelling vergunningenproces ?door Evert Geerlofs,  en Joost Verplak Almere

De gemeente Almere is bezig het vergunningen proces te verbeteren door efficiencyslagen en het  beter en sneller helpen van de aanvragers. Evert inventariseert vooraf goede voorbeelden bij de deelnemers van het PGG. Op basis van (de verschillen tussen) deze voorbeelden gaan we met elkaar in gesprek opdat een ieder kan bepalen welke voorbeelden voor zijn gemeente het meest bruikbaar zijn. 
 

Download

Evaluatie breedplaatvloeraffaire

Op 25 september en 9 oktober 2017 heeft de minister van BZK de gemeenten een brief gestuurd met de vraag gebouweigenaren te verzoeken hun gebouw te laten controleren door middel van een stappenplan.  Spreker Harrie Swinkels gemeente Eindhoven

Download

Relatie tussen te ontwikkelen woningen en te ontwikkelen windmolenpark.

Door Stefan Poot. In Oosterwold worden/ zijn kavels uitgegeven t.b.v. woningbouw. In de directe omgeving van deze kavels wordt een windmolenpark ontwikkeld met windmolens  van 220 m1 hoog. Deze molens veroorzaken vanwege hun slagschaduw een bouwverbod op diverse kavels.

Download

Introductie Oosterwold

In voorbereiding op onze excursie verteld Ivonne de Nood Gebiedsregisseur Oosterwold iets over de ontwikkelingen in het gebied Oosterwold

 

Download

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.