Naar de inhoud
Terug
Dit evenement heeft plaatsgevonden.

Bijeenkomsten ambtenaren over toekomst omgevingsrecht

Praktische informatie

Datum
20 september 2012
Organisatie
VNG

Wat moet volgens u de komende jaren echt gewijzigd worden in het omgevingsrecht om te komen tot een effectief, efficiënt en duurzaam omgevingsbeleid? Het inmiddels demissionaire kabinet heeft de afgelopen maanden hard gewerkt aan een Omgevingswet. Wij hebben uw mening nodig om de nieuwe regering (en in de aanloop daarvan, de partijprogramma’s) onze wensen mee te geven.

Samen met de provinciale afdelingen van Zeeland, Noord-Brabant en Limburg organiseert de VNG op 5 september 2012 een ambtelijke bijeenkomst over de toekomst van het omgevingsrecht. Per gemeente vragen wij één ambtelijk vertegenwoordiger per discussiegroep om deel te nemen aan de bijeenkomst. U kunt zich nog aanmelden!

Waar,wanneer en aanmelden

 

Programma
In de bijeenkomst kunt u de medewerkers van de VNG uitgebreid informeren over de knelpunten in het omgevingsrecht waar u in de gemeentelijke praktijk mee te maken heeft en discussiëren over mogelijke oplossingsrichtingen. U kunt kiezen uit drie discussiegroepen:

  • Groep 1: Knelpunten bij (strategische) planvorming (visie, bestemmingsplan en beheersverordening, MER)
  • Groep 2: Knelpunten in de besluitvorming over complexe projecten: planologische besluiten, maar ook besluiten op grond van Wet voorkeursrecht gemeenten, Onteigeningswet etc.
  • Groep 3: Knelpunten bij vergunningverlening, toezicht en handhaving (Wabo (bouwen, milieu, monumenten, natuur) en gerelateerde (lokale) regelgeving)

 

Meer informatie

 

Lid van Vereniging BWT

Als lid profiteer je van kennisdeling, vakinhoudelijke bijeenkomsten en een sterk netwerk binnen het bouw- en woningtoezicht.

Word lid van de vereniging

Nieuwsbrief ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, nieuwe documenten, agenda-items en ontwikkelingen binnen het vakgebied BWT.