Naar de inhoud
Terug

Meldingen calamiteiten met UF-schuim

Mede naar aanleiding van een aantal incidenten waarbij bewoners met spoed hun huis hebben moeten verlaten door te hoge concentraties formaldehyde adviseert de GGD het gebruik van UF-schuim af, zie  https://ggdghor.nl/actueel-bericht/ggden-raden-gebruik-uf-schuim-voorlopig-af/. Formaldehyde komt vrij bij het aanbrengen van (spouw) isolatie en ook in de jaren erna als gevolg van uitdampen van het schuim. De problemen komen dus zowel voor direct na aanbrengen als ook jaren erna. Inmiddels is er in de pers grootschalige aandacht voor calamiteiten met UF-schuim.

Vanwege de gezondheidsrisico’s bevat het Bbl een grenswaarde voor formaldehyde in artikel 6.26. De vraag die wij nu stellen is in hoeverre gemeenten of omgevingsdiensten ervaring heeft met meldingen over UF-schuim / formaldehydeconcentratie. Zo ja, wat voor meldingen betrof het en op welke wijze zijn jullie met de situatie omgegaan?

Indien u als gemeente of omgevingsdienst ervaringen heeft met meldingen rond UF-schuim verzoek ik u contact op te nemen via info@bwtinfo.nl, met als doel om hier als VBWTN onze leden goed over te kunnen informeren. 

Lid van Vereniging BWT

Als lid profiteer je van kennisdeling, vakinhoudelijke bijeenkomsten en een sterk netwerk binnen het bouw- en woningtoezicht.

Word lid van de vereniging

Nieuwsbrief ontvangen?

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, nieuwe documenten, agenda-items en ontwikkelingen binnen het vakgebied BWT.