Toezichthouders en Handhaverscongres VBWTN 12 mei 2022

Datum: 12-5-2022
Starttijd: 9:15:00
Eindtijd: 16:15:00
Locatie: Madurodam, Den Haag
Kosten: Het congres is gratis voor alle individuele leden, niet leden betalen € 230,00.

Op een werkelijk prachtige locatie waar met een helicopterview kan worden toegezien op de mooiste bouwwerken van Nederland vindt op donderdag 12 mei voor de eerste keer een VBWTN congres plaats speciaal voor Toezichthouders en Handhavers. Uiteraard is er ieder jaar in Oktober het grote jaarcongres van de Vereniging BWT Nederland, maar op dit congres worden naar de mening van de meer praktijkgerichte toezichthouders en handhavers te weinig onderwerpen besproken die specifiek voor hun werk, taak en rol zijn toegesneden. Dit heeft er dan ook toe geleid dat samen met Danny Spaans en Vincent Weijermans, beide toezichthouders in Den Haag een eerste Landelijke Toezichthouders en Handhaversdag BWT wordt georganiseerd. Vandaar dat de locatie voor dit eerste Toezichthouders en Handhaverscongres in Den Haag zal plaatsvinden, met ook een ruime inbreng vanuit BWT Den Haag.

Het congres vindt plaats midden op het park Madurodam, waarbij in de lunch en na afloop van het congres de deelnemer ook de gelegenheid wordt geboden het park te bezoeken. De onderwerpen zijn praktijkgericht, en zijn bedoeld de toezichthouder en handhaver praktijklessen te geven die toegepast kunnen worden in het dagelijkse werk. Om zo veel mogelijk onderwerpen te kunnen behandelen worden er tijdens de dag drie workshopronden gehouden. Ook zal natuurlijk worden besproken welke impact en rolverandering er voor de toezichthouders zal plaatsvindend door de komst van de Wet Kwaliteitsborging en de Omgevingswet. 

Voorlopig Programma
 

09:15 uur

Inloop

 

 

10:00 uur

Welkom en opening

Door Else Poortvliet, Voorzitter Vereniging BWT Nederland

 

 

10:10 uur

Den Haag in uitvoering
Presentatie over toezicht op de diverse grote bouwprojecten in de Binckhorst in Den Haag door Kenneth de Vries van de gemeente Den Haag

 

 

10:30 uur

De Lerende community toezicht en handhaving

Hoe gaan we samen de BWT-App toezicht en handhaving tot een succes maken. Deze heeft het als doel om binnen het BWT de samenwerking, het delen van kennis, en het uniformeren van taakuitvoering te verbeteren.

 

 

11:00 uur

Toezicht op brandveiligheid gevels.

Met onder andere de risico’s van na-isolatie, renovatie op brandveiligheid herkennen als toezichthouder. Sprekers, Victor Termijn van de gemeente Rotterdam en Rolf Bartelds van de Omgevingsdienst Regio Nijmegen.

 

 

11:20 uur

De rol van de toezichthouder en handhaver onder de Wkb en Omgevingswet met het geactualiseerde toezichtsprotocol Bbl

Door Wico Ankersmit, directeur Vereniging BWT Nederland

 

 

11:50 uur

Korte Pauze, en verplaatsen naar Workshopronde 1

 

 

12:10 uur

12:10 tot 13:00 Workshopronde 1

 

 

13:00 uur

13:00 tot 13:50 Lunchpauze met mogelijkheid bezoek Madurodam

 

 

13:50 uur

14:00 tot 14:40 Workshopronde 2

 

 

14:40 uur

14:40 tot 14:50 Zaalwissel, Iedereen naar de plenaire zaal

 

 

14:50 uur

Toezicht en handhaving in relatie tot de Energietransitie door Nadine Schmidt en Karien Hofhuis van de gemeente Den Haag.

 

 

15:10 uur

Afsluiting plenair door burgemeester gemeente Nissewaard Foort van Oosten met aansluitend om 15:30 uur borrel

 

 

 

 

Workshops 2 ronden 3 thema’s (Totaal 6 workshops)

Toezicht in de praktijk

Handhaving in de praktijk

Toezicht en handhaving Bestaande Voorraad

 

 

 

Workshopronde I
11:50 uur

 

 

Praktijktoezicht op verschillende soorten funderingen door Theo Dukel en Maarten Jung

Evenementen: een complex samenspel van factoren door Carlo Poels en Jos Heck

VOL De rol van BWT bij en na incidenten. Casus Gasexplosie Den Haag en storm en de kerktoren door Leonard van der Starre en Mailkel Buijs VOL

Workshopronde II
14:00 uur

 

 

De nieuwe rol van toezicht en handhaving onder de Omgevingswet van risicogericht naar doelgericht door Natasja Schouten-Lening van Senze

 

Betreden drugspand. Een casus uit de BWT-app Spaanse Polder. (BWT Broadcast)

De Wet goed Verhuurderschap en Geluidsoverlast en de rol van BWT door Anjo Hoogendoorn van de Pandbrigade Den Haag

De presentaties zijn op te vragen met je e-mailadres bij info@bwtinfo.nl               

 

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.