Voor de constructieve toetsing van magazijnstellingen gaan we als bevoegd gezag uit van de normen: NEN-EN 15512: 2009 NEN 5056 (met doorverwijzingen hierin naar NPR 5054 en NPR 5055-1)
Lees meerDeze ontwerpnormen gaan over het ontwerpen van geotechnische en funderingsconstructies, grondonderzoek en classificatie van grond. Ze dragen bij aan duurzaam veilige en bruikbare constructies. Beide ontwerpnormen staan open voor commentaar tot 29 februari 2024.
Lees meerEen nieuwgarantie voor twintig jaar oude kanaalplaten was tien jaar geleden wellicht ondenkbaar. Nu is het de werkelijkheid. Naast het retournamecertificaat om geleverde kanaalplaten terug te nemen aan het einde van de levensduur is het nu mogelijk om refurbished kanaalplaten met nieuwgarantie af te nemen bij VBI.
Lees meerDe presentaties staan live. Voor de mensen die er niet bij waren staat er bij iedere presentatie een korte samenvatting.
Lees meerVandaag is de Beton Actief Nieuwsbrief verschenen.
Lees meerIn november 2020 stortte een deel van het dak van het AZ-stadion in. De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OvV) heeft naar aanleiding van onderzoek naar die instorting aanbevolen om voor publiek toegankelijke gebouwen uit de gevolgklasse 3 wettelijk verplicht te stellen dat de eigenaren periodiek onderzoek laten doen naar de constructieve veiligheid van het gebouw. Op basis hiervan is de Nederlands Technische Afspraak (NTA) 8790 ‘Periodieke beoordeling betrouwbaarheid van constructieve veiligheid van bestaande bouwwerken’ ontwikkeld. Deze is op 4 oktober 2023 gepubliceerd.
Lees meerDe NEN-werkgroep ‘Brandveiligheid en bouwen met hout’ start per 1 oktober 2023 met de ontwikkeling van een Nederlands Technische Afspraak (NTA) over de noodzakelijke aanvullende afspraken die gemaakt moeten worden als hout als bouwmateriaal wordt gebruikt in plaats van de meer traditionele materialen als staal en beton.
Lees meerVandaag is de Beton Actief Nieuwsbrief verschenen.
Lees meerVandaag is de uitnodiging voor de Staalbouwdag verzonden.
Lees meerDe Vakgroep Ingenieursbureau Bouwondernemingen van Bouwend Nederland presenteert een richtlijn die zich specifiek richt op de constructieve veiligheid in de infrasector: de richtlijn Borging constructieve veiligheid in de infra. Deze is toegespitst op de verantwoordelijkheden en reikwijdte die in de infra gebruikelijk zijn. De definities voor rollen zijn conform het programma Veiligheid in de Bouw.
Lees meerDe Dag van de constructeur 2024 is op donderdag 6 juni bij de Buitenplaats Kameryck in Kamerik. Zet deze dag alvast in je agenda. De DvdC is het kennis- en netwerkevent voor alle constructeurs en professionals werkzaam in de bouw. Tijdens deze dag wordt ook de Constructeur van het jaar bekendgemaakt.
Lees meerVandaag is de Beton Actief Nieuwsbrief verschenen.
Lees meerIn het deel van Eurocode 1 voor windbelastingen, EN 1991-1-4, zijn rekenregels opgenomen om de trillingen evenwijdig aan de wind in rekening te brengen. Met de herziening van de Eurocode worden ook deze rekenregels aangepast.
Lees meerHet is een wijziging van de Omgevingsregeling voor gebouwen. Er komt een verplichte periodieke beoordeling voor de constructieve veiligheid van grote publieke gebouwen. Ook komt er een verdere onderzoeksplicht voor gebouwen met breedplaatvloeren. Verder wijzigt het inspectieschema voor brandveiligheidsinstallaties.
Lees meer