NPR aardbevingen: "Webinar Funderingen"

Datum: 27-10-2020
Starttijd: 14:00:00
Eindtijd: 16:00:00
Locatie: Online
Kosten: gratis

Onder begeleiding van NEN wordt door experts gewerkt aan een herziening van de Nederlandse Praktijkrichtlijn (NPR) 9998. De ontwerp NPR wordt nu ter commentaar gepubliceerd. Belanghebbenden kunnen commentaar indienen op dit ontwerp. Aanmelden voor de toelichtende webinars is ook mogelijk.

In 2018 is NPR 9998 ‘Beoordeling van de constructieve veiligheid van een gebouw bij nieuwbouw, verbouw en afkeuren – Geïnduceerde aardbevingen – Grondslagen, belastingen en weestanden’ gepubliceerd. In 2020 wordt gewerkt aan een herziening van de NPR, zodat er gerekend kan worden volgens de laatste stand der techniek.

Eerste resultaten

In augustus 2020 zijn de eerste resultaten van deze herziening gepubliceerd in een wijzigingsblad. In dit wijzigingsblad zijn met name de meest recente inzichten verwerkt met betrekking tot ‘Uit het vlak gedrag van metselwerkwanden’ (annex H).

Herziening NPR 9998

Daarnaast is ook aan enkele andere onderwerpen gewerkt. Deze worden nu gepubliceerd in de ontwerp NPR. Het betreft de onderwerpen:

 • Nieuwbouw: Nieuwe bijlage L met aanwijzingen voor het ontwerpen van nieuwbouw
 • Funderingen: Verbeteringen voor het ontwerp en beoordelen van funderingen
 • Berekeningsmethoden:
 • Aanvulling bijlage H met berekeningsmethode gebouwspecifiek spectrum
 • Gelaagde aanpak beoordelen bestaande gebouwen bijlage G en H
 • Aanpassingen voor houtconstructies
 • Aanpassing tabel 9.2 en berekeningsmethode
 • Diverse kleine aanpassingen.

Toelichtend webinar
Ter ondersteuning worden voor de 3 belangrijkste onderwerpen webinars georganiseerd, waar u zich kunt informeren over de voorgenomen wijzigingen.

 • Dinsdag 27 oktober 10.00 - 12.00 uur - Webinar Nieuwbouw;
 • Dinsdag 27 oktober 14.00 - 16.00 uur - Webinar Funderingen;
 • Donderdag 29 oktober 14.00 - 16.00 uur - Webinar Berekeningsmethoden.

In de webinars lichten experts de voorgenomen aanpassingen toe. Belanghebbende partijen die voornemens zijn om commentaar in te dienen op de ontwerp NPR, worden uitgenodigd om deel te nemen aan één of meerdere webinars. Deelname aan de webinars is kosteloos.

 

Direct aanmelden

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.