Cursus Aanpak Funderingsproblematiek

Datum: 9-11-2021
Locatie: Verschillende lokaties in het land worden bezocht (incl. excursies)
Kosten: € 2.500,00 excl. btw Prijs is inclusief alle materialen en catering

Minstens 1.000.000 woningen in Nederland hebben  een risico op funderingsproblemen. In deze cursus leer je over het ontstaan van deze problemen, hoe erger te voorkomen en daar waar het te laat is, hoe de fundering hersteld kan worden.

Grondwaterstanddaling, lekke drainerende rioolbuizen, verkeerd afgestelde drainages, bemalingen en bouwputten kunnen voor soms ernstige problemen zorgen met de fundering op houten palen of op staal. Zo kunnen houten palen gaan rotten bij waterstandsdalingen en hun draagkracht verliezen. Er kan vervolgens scheurvorming ontstaan in metselwerkconstructies en de stabiliteit van de gehele constructie kan in gevaar komen. Daarbij komt dat klimaateffecten de problematiek verergert.

De financiële gevolgen van deze problemen en het eventuele funderingsherstel kunnen voor de eigenaren en bewoners desastreus uitpakken. De cursus wisselt theorie en praktijk af met elke cursusdag een excursie in een andere gemeente.

Eigenaren/niet professionals en werknemers van supporters van KCAF kunnen op aanvraag korting krijgen.

Praktijkmiddagen

Aansluitend op de modules worden er 4 praktijkmiddagen georganiseerd, waar cursisten met korting aan kunnen deelnemen. Een praktijkmiddag bestaat uit een excursie en/of projectbezoek met toelichting en uitleg.

Aanpak problemen fundering en funderingsherstel

Je leert in de cursus:

  • Wat het effect van droogte en andere klimaatrisico’s zijn.
  • Wat oorzaken zijn van funderingsproblemen.
  • Hoe funderingsonderzoek en monitoring uitgevoerd wordt.
  • Hoe schade te beperken: Preventie
  • Hoe de fundering hersteld kan worden.
  • Hoe je inzicht kunt krijgen waar risico’s aanwezig zijn

Programmareeks

Deze cursus bestaat uit 4 modules. Je kunt je ook opgeven voor alleen Module B en D tezamen:

  • Funderingsonderzoek en – herstel

Bedoeld voor

(Aankomend) professionals, ambtenaren en actieve bewoners of eigenaren

Inschrijven

 

Direct aanmelden

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.