Informatiemiddag Eurocode 7 Geotechniek

De tekst van de nieuwe Eurocode serie EN 1997 Geotechnical Design is inmiddels gereed. Alle betrokken landen moeten nu aan de slag om per land een Nationale bijlage te schrijven. Op 28 maart 2024 werd de NEN KIVI informatiemiddag "Nieuwe Eurocode 7 Geotechniek" gehouden onder leiding van normcommissievoorzitter Jan van Dalen. 

Het doel van deze middag was om te informeren over de belangrijkste wijzigingen en gezamenlijk inzichtelijk te krijgen in wat er gaat veranderen.  Ook dachten de aanwezigen op hoofdlijnen na over mogelijke aanpassingen voor de Nationale bijlage bij de nieuwe EN-normen. Sprekers waren Jan van Dalen ( Dead Ingenieurs), Kees-Jan van der Made( Wiertsema), Timo Schweckendiek (TU Delft), Antoine Feddema (van Hattum), Rob van Dorp (Allnamics), Suzanne van Eekelen (Deltares), Marco Peters (Sweco), Bartho Admiraal (VSF) en Stefan Kamp (Fugro).

De volgende onderwerpen, op basis van de internationale werkgroepen, zijn behandeld:

  • Eurocode proces algemeen
  • From derived to design
  • Assembling the Groundmodel
  • Reliability based method
  • Slopes, retaining structures and anchors
  • Spread and piled foundations
  • Reinforced Ground
  • Implementation of Design During Execution
  • Examples of calculation with the new code

Er zijn presenstaties gegeven over deze onderwerpen en op basis van de aangegeven belangstelling werden deelnemers per onderwerp ingedeeld in groepen. Binnen de betreffende groep discussieerden zij over de inhoud van de nieuwe Nationale bijlage. Dit varieerde van een brainstorm tot en met concrete voorstellen, bijvoorbeeld door overname van de ervaringen opgedaan met CROW-CUR documenten.

De presentaties van deze middag vindt u hier.

De informatie zal worden besproken in de commissie Geotechniek, waarbij vervolgstappen worden zullen worden vastgesteld.


Meedoen?
Wilt u betrokken worden bij de totstandkoming van de nationale bijlage en heeft u zich nog niet aangemeld? Laat dit dan via onderstaande link weten:
https://forms.office.com/e/UL0nfM9MDA

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.