Kennispaper DigiC over trends parametrisch ontwerpen

Een integraal perspectief op de trends en uitdagingen van parametrisch ontwerpen, binnen de circulaire bouweconomie. Daarover gaat de eerste kennispaper van DigiC, aanjager van digitalisering binnen de circulaire bouw als onderdeel van ROM Utrecht Region.

Het concept parametrisch ontwerpen is niet nieuw. Door technologische ontwikkelingen op het gebied van hardware en software wordt het steeds toegankelijker om zelf parametrische modellen te maken. Toepassingen voor circulariteit, ontwerp en productie kun je integraal met elkaar verbinden in parametrische modellen. Daar zijn deze onmisbaar in de transitie naar een circulaire bouweconomie. 

De eerste digiC kennispaper geeft met onder andere drie case studies van Sustainer, Neolithic  en Vianen  antwoord op de volgende vragen: 

  • Wat zijn de kansen van parametrisch ontwerpen voor de industriële circulaire waardeketen?
  • Welke uitdagingen bestaan er bij het toepassen en verder ontwikkelen van parametrisch ontwerp?
  • Wat zijn de stappen om tot een parametrisch model te komen en wat zijn de stappen voor een parametrische calculatie?
  • En welke partijen zijn er nog meer actief op het gebied van parametrisering?

Whitepaper DigiC downloaden

Aanmelden nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte.